مقدمه :

انجمن سینمای جوانان از موسسات تابعه سازمان سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیش از چهار دهه فعالیت، به عنوان یگانه متولی توسعه سینمای ملی به سیاست‌گذاری و اداره بخش جوان سینمای پرداخته است. در حال حاضر انجمن سینمای جوانان بزرگ‌ترین نهاد سینمایی کشور است که با دارا بودن 77 دفتر و نمایندگی سینمایی در سراسر کشور، حمایت مستقیم سالیانه از ساخت بیش از صد و چهل فیلم کوتاه، آموزش مستقیم بیش از هفت هزار سینماگر جوان در هر سال، برگزاری منظم و مستمر چندین جشنواره و رویداد داخلی و  بین‌المللی، کسب حدود صد جایزه معتبر بین‌المللی و همکاری با ده‌ها هزار عضو ثابت و افتخاری به خدمت‌رسانی مشغول است و در بلندای دهه‌های گذشته‌، غالب سینماگران مطرح کشور را دانش آموختگان و همکاران این نهاد فرهنگی و امور هنری تشکیل داده‌اند.

حفظ پویایی، بالندگی و نشاط جامعه سینمایی کشور و نیز دستیابی به اهداف عالیه نظام در بخش فرهنگ جز با گسترش فعالیت‌های آموزشی، تولیدی و حمایتی انجمن ممکن نیست.

سینما سیار :

انجمن سینمای جوانان مجری طرح “سینما سیار” با هدف برآورده ساختن نیازهای شهرستان‌ها و مناطق فاقد سینما به منظور فراهم کردن امکاناتی با تجهیزات قابل حمل برای اکران فیلم‌های روز سینمای آماده ارائه خدمات به کلیه شهروندان است. دستگاه‌های “سینما سیار” به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هم در اماکن و فضاهای بسته و هم در فضاهای روباز قابل نصب و استفاده هستند. به منظور ایجاد اوقات فراغت و ایجاد نشاط هر چه بیشتر در بین پرسنل و خانواده محترم سازمان‌ها، ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها و … در زمینه اکران فیلم‌های روز سینمای است.

اهداف رویداد :

  • اکران هرچه موفق‌تر فیلم‌های روز سینمایی در راستای اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی در مناطق محروم و فاقد سینما
  • افزایش نشاط، امید و تحرک جمعی در بین شهروندان
  • تبدیل اکران فیلم به فرصتی برای آموزش و ارتقاء فرهنگ
  • ترویج گستردۀ فرهنگ تماشای فیلم در میان عموم اقشار جامعه
  •  ایجاد عدالت فرهنگی در کلیه مناطق کشور
فهرست